Listopad 2017

 

 

 

Rybnik - Plaza    4 km                    18-11-2017

Piesza wycieczka do centrum a dokładniej to do CH Plaza by zapoznać się z najnowszymi towarami jakie mają do zaoferowania.

 

Gotartowice - źródła wody pitnej.     29 km        16-11-2017

Tym razem wybrałem się do Gotartowic, w celu odszukanie źródeł wody. Jedno źródełko prawdopodobnie przy ul. Gotartowickiej a drugie w lesie w pobliżu ul. Samotna. Trasa Rybnik, dzielnice Smolna, Meksyk i Brzeziny. Drogą Świerklańską i Tkoczów - tu trwają prace ziemne na tzw. Węźle Świerklańskim tj. budowa Drogi Regionalnej Racibórz-Pszczyna foto, obok Rybnickich Służb Komunalnych w stronę Boguszowic Starych. Na ul. Gotartowickiej trwają prace ziemne przy tzw. Węźle Gotartowickim - budowa Drogi Regionalnej Racibórz-Pszczyna foto. Odszukanie pierwszego źródła wody było dość kłopotliwe,ale w końcu się powiodło foto. Drugie źródło ukryte w lesie niedaleko od ul. Samotnej foto a jak później się okazało jest tam i trzecie źródło wody foto. Przejazd udany, źródła wody odnalezione a i przy okazji odwiedziłem też rodzinę. Cała trasa wg licznika to 30.29 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:

Radlin - Wodzisław Śl. - Źródła wody.        42 km                     12-11-2017

Wyjazd w celu odszukania źródeł wody w okolicach Radlina i Wodzisławia Śląskiego. Trasa: Rybnik, Niewiadom, Radlin, tu przy Tężni solankowej foto  są trzy takie źródła wodne źródło1, źródło2 zasilające oczko wodne z fontanną i źródło3, dalej to Obszary i park linowy "Leśna Przygoda" foto, Radlin II - czwarte źródło wody przy stawie hodowlanym foto, Wodzisław Śląski Radlin ul, Dębowa piąte źródełko foto i szóste wprawdzie jest to studnia z pompą i nie wiem do końca czy jest czynna foto, Wodzisław Śl. "Balaton" - tu spotkałem kąpiących się "Morsów" foto, ścieżką leśną w stronę "Pięć Dębów Pomnikowych" foto , źródło wody nr 7 foto i przy a raczej z tyłu hotelu "Amadeus" foto źródło nr 8 foto. Wstąpiłem do hotelu foto po pieczątkę i ul. Jastrzębską do skrzyżowania i dalej ul. Mikołaja Kopernika obok kościoła Ducha Świętego foto na Wzgórze Galgenberg - Szubienicza Góra foto, dalej odwiedziłem cmentarz Żydowski - pomnik foto i cmentarz Żołnierzy Radzieckich foto i - link . Powrót to: Wodzisław Śl. - rynek foto, Radlin II, Buńczowiec, Rydułtowy foto, Radoszowy i do domu. Cała trasa wg licznika to 43.92 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątka:Meandry Odry - Wieża widokowa.    72 km         06-11-2017


Wyjazd do Chałupek a dokładnie na Meandry Odry gdzie została otwarta dla zwiedzających Wieża widokowa. Trasa przejazdu: Rybnik, Rydułtowy, Pszów, Rogów, Odra, Olza, Zabełków - Meandry Odry i Chałupki. Powrót: Stary Bohumin, Šunychl, Věřňovice, Gorzyczki, Gorzyce, Czyżowice, Wodzisław Śl, Radlin II, Radlin, Niedobczyce i do domu. Co do samej wieży widokowej, ma ona ponad 27 m wysokości i 114 stalowych schodków foto i usadowiona tuż przy ścieżce rowerowej foto. Z jej trzech poziomów można podziwiać piękne widoki, jeżeli tylko dopisze pogoda foto. Mnie pogoda dopisała i widoki wspaniałe jak i sama wieża. Na wieży już ktoś przypiął
do balustrady pierwszą kłódkę w miłosnym rytuale, uprzednio złożywszy na niej swoje inicjały foto. Znalazłem też zawieszony na śrubie pierścionek foto. po zrobieniu kilku zdjęć foto1, foto2 zawiesiłem go tam gdzie go znalazłem. Jak za każdym razem wyjazd obfitował w ciekawe sytuacje i miejsca, np w Pszowie gdzie był schron przeciwlotniczy, ktoś ten teren wykupił a schron zasypał. Na placu przy zamku w Chałupkach są rozmieszczone makiety pałaców  min. pałac w Mosznej foto, makieta pałac bez opisu foto,  makieta pałacu w Tworkowie foto. Bunkier MO S-3 nad Kališovym jeziorem foto.  Nad rzeką Olzą została rozwieszona lina, najprawdopodobniej jest to pozostałość po tzw. kolejce tyrolskiej foto. Jest też miejsce pamięci po wojnie Prusko - Austriackiej w 1866 roku foto. Granica Czesko - Polska foto. W Wodzisławiu Śl - Plac Świętego Krzyża foto i inne ciekawe miejsca.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki i wizytówki:

 

wykonanie LuKaS