Kwiecień 2018

Z Mariuszem u "Trupka".    59 km          29-04-2018

Wyjazd ten jest formą podziękowania za zdobycia przez Mariusza tytułu "Człowieka Roku" foto zorganizowany przez Dziennik Zachodni. Miejsce na tą imprezę wybrał kolega Mariusza Łukasz, który niejednokrotnie go wspiera. W trasę ruszyliśmy z rynku ok 09.00, po drodze dołączyła do nas koleżanka Ania i tak w piątkę dojechaliśmy do Żor, gdzie na rynku oczekiwał Mariusz wraz z ekipą WRŚ, po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia foto ruszyliśmy razem w kierunku Suszca. Kolejnym miejscem postoju to ośrodek "Gwaruś" i wspólna fotka dalej to już cel wyjazdu, czyli Kawiarnia Klubowa "Trupek". Tu na miejscu oczekiwał na nas właściciel Janusz foto, nawiasem super gość, polecam to miejsce na różne imprezy rodzinne czy rowerowe. Impreza rozkręciła się na dobre, były niespodzianki, upominki, w ogóle fantastyczna zabawa, ale wszystko się kiedyś kończy i czas wracać. Droga powrotna ścieżką leśną do "Pizzerii Przystanek Królówka" foto dalej Woszczyce, Palowice, Szczejkowice, Piaski, Paruszowiec foto i do domu.. Pogoda wspaniała jak i cała ekipa. Tu należą się podziękowania dla Mariusza, Łukasza i gospodarza kawiarni Janusza. Dzięki chłopaki!! Cała trasa wg. licznika to 62.25 km. Zapraszam na stronę ŁuKaS, gdzie również opisuje tą imprezę - klik

Więcej zdjęć TU
Pieczątki i przypinka:

Męska wyprawa Stodoły-Rudy.    37 km.          28-04-2018

Typowa męska popołudniowa wyprawa po okolicy. Trasa: Rybnik, Orzepowice, przystań "Kotwica", Stodoły, Rudy film, Brantołka i powrót prawie tą sama trasą. Podczas tego wyjazdu mieliśmy kilka spotkań z fantastycznymi osobami, których to serdecznie pozdrawiam. Pogoda jak i humory dopisywały. Piękne podziękowania dla chłopaków. Cała trasa wg licznika to 39.44 km.

Więcej zdjęć TU

Łężczok - Zaczarowany Ogród.       51 km.                  28-04-2018

Zapraszam na fantastyczną podróż do świata przyrody, do Rezerwatu Przyrody "Łężczok" z jego mieszkańcami jak też do bajkowego "Zaczarowanego Ogrodu" w Markowicach. Całą fotorelację z tej wspaniałej podróży do obejrzenia  klikając na "TUpod miniaturkami. Trasa: Rybnik, Jejkowice, Górki Śląskie, Szymocice, Babice, Rezerwat Łężczok, Markowice, Zaczarowany Ogród, Mini ZOO, Las Obora, Żytna, Nowa Wieś, Lyski, Sumina, Jejkowice i do domu. Pogoda piękna. Cała trasa wg. licznika to 53 km.

Więcej zdjęć TU

Rybnik - Zamysłów - Kotwica.   17km           26-04-2018

Wyjazd zainspirowany odszukaniem betonowej płyty z czasów PRL-u, o której dowiedziałem się ze strony "Zapomniany Rybnik", a że przejeżdżałem też pod mostem na Zamysłowie, to zrobiłem kilka zdjęć tego mostu foto, z którym wiąże się ciekawa historia. Więcej o moście TU oraz wstąpiłem do oddziału PTTK by uregulować wpłatę na wycieczkę foto. Płyta ta znajduje się na ul. Grzybowej w lesie i pochodzi z czasów PRL-u. Napis nieco oczyściłem z resztek mchu i liści, a było to możliwe, bo ktoś już przede mną dużo odsłonił foto. Więcej o tejże płycie można dowiedzieć się TU. Trasa przejazdu: Rybnik, Zamysłów, Śródmieście, Velostradą do ul. Rudzkiej, Orzepowice, przystań "Kotwica" foto, drogą leśną do Zebrzydowic, Las Rosochacz i do domu. Cała trasa wg licznika to 18.03 km. Pogoda z rana wspaniała około południa deszcz.

Więcej zdjęć TU

Stodoły - Golejów.       26 km             22-04-2018

Cel wyjazdu to ponowne odwiedzenie przystani kajakowo - rowerowej Aktywni Team w Stodołach, na której odbywa się IX Wielkie Sprzątania Rzeki Ruda 2018 foto. Nim tam dojechałem odwiedziłem tzw. "Orzepowicką Studzienkę" na Borkach foto, dalej przystań "Kotwica", gdzie odbywało się nagrywanie teledysku zespołu Głębia foto. Trasą rowerową wzdłuż Jeziora Rybnickiego foto do celu, czyli przystań kajakowo - rowerowa Aktywni Team, gdzie wraz z znajomymi zrobiłem kilka zdjęć foto oraz nagrałem krótkie filmiki z ćwiczeń mażoretek film1 oraz Meandry Rzeki Ruda film2. Droga powrotna to: droga leśna wzdłuż torów kolejowych na Olszowiec - tutaj nad wodą nagrałem filmik, w którym główną rolę grał sam pan łabędź film3, który wiedział, że jest nagrywany i pokazywał swoje walory nie wychodząc z kadru. Dalej to Grabownia, Golejów, Rybnicka Kuźnia i do domu. Cała trasa wg licznika to 28.73 km

Więcej zdjęć TU

IX Wielkie Sprzątanie Rudy Rzeki.       30 km                21-04-2018

Popołudniowy wyjazd na IX Wielkie Sprzątanie Rudy. Trasa przejazdu: Rybnik, Chwalęcice, Stodoły, Rudy foto, Paproć foto,  przystań Aktywni Team nad rzeką Ruda w Stodołach foto, fotka na zaporze foto Orzepowice zalew foto i Rybnik. Były przebierańce, śpiewy i tańce. Plac namiotowy wypełniony, dzieciaki na dmuchanych zjeżdżalniach foto, słowem super!! Piękne podziękowanie dla organizatorów imprezy. Cała trasa wg licznika to 32. 73 km.

Więcej zdjęć TU

Żabie Doły - Repty Stare.       130 km                19-04-2018

Wyjazd celem odwiedzenia i odszukania Zespołu Przyrodniczo Krajobrazowego "Żabie Doły”, o którym to nie raz słyszałem foto, a  przy okazji wybrałem się trochę dalej do Rept Starych odszukać tzw. "Źródło Młodości" foto oraz Kamień Graniczny "Versailles 28.6.1919" foto. Podczas tego wyjazdu udało mi się odnaleźć kilka schronów bojowych foto jak też Muzeum Chleba foto, Rezerwat Przyrody "Segiet" foto, muzeum "Szyb Maciej" foto i wiele więcej ciekawych miejsc. Wszystko można obejrzeć klikając na  TU poniżej miniatur. Pogoda wspaniała Cała trasa wg licznika to 136.37 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:

Rybnik - Kamień. Witaj Wiosno.     32 km         15-04-2018

Jest piękna pogoda i nie zwlekając jadę na zorganizowany rajd przez PTTK Oddział Rybnik we współpracy z MOSiR Rybnik. Witaj Wiosno". Na starcie przy kąpielisku "Ruda" stawiła się dość liczna grupa rowerzystów, było nas tyle, że trzeba było zrobić kilka fotek tejże grupy foto. Trasa rajdu: Ruda kąpielisk, Ruda Las foto, przez ul. Wielopolską do ul. Strąkowska, ul. Podleśna, ścieżką leśną do ul. Hotelowa foto i cel "Bar Stodoła" Tu na mecie oczekiwała nas rejestracja i grupa rowerzystów foto, foto , która przybyła z innych miejscowości. Były konkursy, puchary, nagrody i ognisko. Zabawa trwała do godz. 14.00. Piękne podziękowania dla organizatorów rajdu i dla wszystkich uczestników. Szczere podziękowania dla gospodarza za udostępnienie miejsca i za możliwość rozpalenia ogniska oraz dostęp do leżaków, jednym słowem Brawo! Ciąg dalszy mojego przejazdu wraz z grupą przyjaciół to Leszczyn restauracja "Ted  Pub"  foto, dalej "Bar Pod Lasem" foto, powrót do "Bar Stodoła" spotykając jeźdźców na koniach foto. Ostatnim etapem wyjazdu to nasza drewutnia foto. Wszystkie zdjęcia wykonane są za zgodą ustną fotografowanych.  Cała trasa wg licznika to 34.24

Więcej zdjęć TU i film

Źródełka Maciejów i Krywałd.        156 km        12-04-2018

Wyjazd ten był zaplanowany wcześniej, chodziło o źródełko wody w Krywałdzie.Trasa przejazdu: Rybnik, Kamień - foto, Książenice, Knurów, Bojków foto, Maciejów foto, tu są dwa ujęcia wody z szybu Maciej foto Helenka foto, Tarnowskie Góry foto, Strzybnica foto, Boruszowice foto, Brusiek foto i cel wyjazdu źródełko w Krywałdzie nad rzeką Mała Panew foto. Powrót: to przeprawa przez rzekę Mała Panew foto, do drogi leśnej Telefonicznej, do drogi wojewódzkiej 907 i dalej w kierunku Tworogu foto, następne to Brynek foto, Łubie foto, Pyskowice foto, Czechowice foto, Łabędy foto, Smolnica foto, Leboszowice foto, Pilchowice foto, Golejów i Rybnik foto.Trasa urozmaicona w różne ciekawe miejsca, jak zamki foto, dworki foto, bunkier foto, lodownia foto i inne ciekawe obiekty. Nic nie przebije uroków, zapachów i dźwięków przyrody foto1, foto 2. Jadąc rowerem wszystkie atrakcje są w zasięgu. Cała trasa wg licznika to 162,18 km. pogoda dopisała.
Więcej zdjęć TU

Taaka Ryba - Gzel     28 km                             10-04-2018

Krótki wyjazd po okolicach Rybnika. Pogoda wspaniałe, żal nie wykorzystać okazji. Trasa przejazdu: Rybnik, Zebrzydowice, Jejkowice - Karczma Strzelec foto, Sumina - Restauracja, hotel i łowisko "Taaka Ryba" foto1, foto2, tu spotkanie z panem Olafem foto, Sumina przejazd kolejowy foto, staw hodowlany Buczkowiec foto, DP Gzelska - Jeziorko "Goj" foto, Rybaczówka foto - Gzel - tu spotkałem pana Bronisława foto, który zezwolił na zrobienie zdjęć ich trofeów foto, Chwalęcice - z kolei tu spotkałem starych znajomych z pracy w firmie "InżBud" z którymi i za ich zgodą zrobiłem kilka zdjęć foto, przystań "Kotwica" i pani Kinga foto, Śródmieście, rynek foto i do domu. Cała trasa wg licznika to 29.48 km.

Więcej zdjęć TU.

Test aparatu fotograficznego Nikon P900         5,0 km       07-04-2018

Jest to trasa piesza przebiegająca po najbliższej okolicy celem przetestowania nowego sprzętu fotograficznego foto, więcej o tym aparacie TU.  Zdjęcia robione były w różnych ustawieniach. Niektóre zdjęcia robione był z ZOO-mem i w dodatku z ręki. Aparat ten ma możliwość zrobienia zdjęci za pomocą pilota ale zapomniałem go w domu.

Więcej zdjęć TU

Wielkanocny Rajd z jajem....          15 km               06-04-2018

Wielkanocny Rajd z jajem...Zorganizowany przez kolegów rowerzystów z LuKaS i WRŚ przy wsparciu Miasta Rybnik. Celem rajdu to promocja naszego miasta Rybnik oraz przejazd ścieżkami rowerowymi od centrum i obrzeżach miasta. Na starcie na rynku zjechała się dość duża grupa rowerzystów w rożnym wieku i co niektórzy przebierani w stroje wielkanocne, były koguciki, kurki, zajączki, kotki i wiosna na rowerze. Trasa przejazdu: Rybnik rynek, ul. Miejska, Klasztorna, Kościuszki, Bazylika Plac JPII, Mikołowska, Pod Wałem, Nadbrzeżna, postój  Ruda Las, ścieżką edukacyjną, przez ul. Gliwicką, ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Ruda, ul. Rudzka, Velostrada, Raciborsaka i rynek. Wspaniała impreza, było gwarno i wesoło, przejazd kolumny rowerzystów cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta i okolic. Trasa przejazdu nie za długa, pogoda wspaniała. Piękne podziękowania dla organizatorów rajdu oraz wszystkim uczestnikom. Cała trasa wg licznika to 16.37 km.

Więcej zdjęć TU

Rybnik - Wielopole      18 km          05-04-2018

Popołudniowy wyjazd do rodziny w Wielopolu. Wyjazd tak zaplanowałem by uzyskać minimum przejechanych km, by można było wpisać wyjazd do Książeczki Wycieczek Rowerowych i potwierdzić to pieczątką w tejże książeczce. Do rodziny przyjechałem po godz. 17.00 a wracałem ok godz. 20.00. Odwiedzając rynek, Halo Rybnik gdzie uzyskałem pieczątki, Stadion MOSiR na którym odbywał się trening żużlowy, następnie odwiedziłem Pomnik Pomordowanych 446 Ofiar Auschwitz - Birkenau i cmentarz pacjentów szpitala psychiatrycznego również w tym miejscu zwanym "Ruda Las". Powrót przez Rybnicką Kuźnię, elektrownię Rybnik, przystań Kotwica, drogą leśną do Zebrzydowic i do domu. Cała trasa wg. licznika to 19.08 km.

Większe zdjęcia TU


Pławniowice - Łany    93 km              03-04-2018

Wyjazd do Pławniowic i Łan. Trasa przejazdu: Rybnik, Rudy, Bargłówka, Tworóg Mały, Sierakowice, Rachowice - tu w sklepie "u Judyty" foto uzyskałem trzy pieczątki. Odwiedziłem tzw. Grotę Rachowicką foto, dalej to Bojszów, Rudno i Pławniowice. W Pławniowicach odwiedziłem Zespół Pałacowo - Parkowy foto, gdzie uzyskałem kolejne pieczątki z pałacu i kaplicy pałacowej. Następnym miejscem do odszukania to krzyż pokutny w Łanach, który to na krzyż nie wygląda foto, jest to trzon krzyża oparty o stojący metalowy krzyż. Dalej to już droga powrotna: Łany, Śluza Rudziniec foto, "Leśna Perła" foto i pałac w Rudzińcu foto, Łącza, Goszyce, Rudy i Rybnik. Trasa ciekawa obfitująca w ciekawe miejsca. Pogoda z rana wspaniała a około południa zerwał się wiatr i to dość silny, który utrudniał jazdę do końca. Cała trasa wg licznika to 97.77 km.

Więcej zdjęć TU


wykonanie LuKaS