Lipiec 2018

Wielopole - odwiedziny.   18 km      30-07-2018

Krótki wypad do rodziny w Wielopolu. Trasa: Rybnik - rynek foto, śródmieście foto, rondo Gliwickie foto, kąpielisko MOSiR foto, Wielopole ul. Miodowa. Powrót: Wielopole, ścieżka rowerowa wzdłuż rzeki Ruda foto, ośrodek rekreacyjny "Kotwica" foto, Zebrzydowice i do domu. Cała trasa wg licznika tu 18.33 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:

Jankowice Rudzkie - nowy kamień.    40 km         27-07-2018

Drugi wyjazd, tym razem we dwójkę foto w rejon Jakowickich lasów w poszukiwaniu leśnego grobu, na którego namiar dostałem od znajomego. Miał on się znajdować w lesie nie daleko ścieżki leśnej Hubertusowa przy wyjeździe na ul Leśną. Niestety po dłuższym przeszukiwaniu tego rejonu lasu grobu w tym miejscu nie odszukaliśmy, bo go tam nie ma, jest natomiast tajemniczy wykop foto. Za to jeszcze przed wjazdem na Hubertusową znaleźliśmy nowy pamiątkowy kamień Andrzeja Haładusa foto. Wstąpiliśmy też do hotelu "Laskowo" foto po pieczątki a na drogę otrzymaliśmy kostki lodu do schłodzenia napojów foto. Pięknie dziękujemy i pozdrawiamy!. W Szymocicach odwiedziliśmy grób Anny Piela foto, więcej o tym miejscu TU, kapliczkę św. Jana Nepomucena foto, cmentarz obok byłej kolejki wąskotorowej, po której zostały tylko podkłady foto, foto1. Górki Śląskie - Aleja Dębowa foto i dalej w stronę stawu Buczkowiec foto, następnie Łowisko "Taaka Ryba" foto, Jejkowice i do domu. Później się wyjaśniła sprawa poszukiwanego grobu, był to grób Anny Piela w Szymocicach a nie w Jankowicach. Cała trasa wg licznika to 39.84 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:

Groby leśne i kapliczki.   48 km.      23-07-2018

Wyjazd ten, to poszukiwanie grobów leśnych, miejsc nagłej śmierci i przydrożnych kaplic w czasie przejazdu. Zacząłem od Zebrzydowic - nieznany grób w lesie pomiędzy ul. Krzywą a Świętego Józefa foto, stawy na Gzelu foto, Jeziorko Goj foto, Zwonowice - rondo i św. Jan Nepomucen foto, nieznany grób zaraz na skraju DP 50 Za Bocianem foto, droga leśna w kierunku Szymocic i kapliczka Hubertus foto. Drogą leśną Szymocką do zbiegu z ul. Wrzosową. Pomiędzy ul. Wrzosową a Graniczną jest grób prawdopodobnie Anny Piela, która zginęła 09.12.1945 mając 27 lat, informacja o tym znajduje się z tyłu nagrobku foto, foto1. Dalej to hotel "Laskowo" foto - tu za pozwoleniem zrobiłem kilka fotek wnętrza hotelu foto, miła i uprzejma obsługa w recepcji. Jankowice do ul Szkolnej - tu w lesie na trasie byłej kolejki wąskotorowej znajdują się dwa nieznane groby z tabliczkami z napisem 26-01-1945r groby te są zadbane i odwiedzane foto, foto1. Ścieżkami leśnymi w stronę Stodół, na ul Polan jest krzyż przydrożny i kapliczka foto, foto1, następnie na ul. Stalowa znajduje się krzyż i pamiątkowy kamień ks. Karola Wojtyły foto. Drogą leśną w stronę Grabowni, gdzie znajduje się miejsce informujące o tragicznej śmierci Mirosława Korusa foto. Golejów - spotkanie ze znajomą foto i kapliczka przydrożna na ul Książenickiej foto oraz trzy nieznane małe groby w środku lasu  foto w kierunku do Wielopola. Wielopole - Ruda Las, miejsce pamięci 446 ofiar Auschwitz - Birkenau foto. Nasza drewutnia "Stara Chata" foto, Cafe-bar "Pod 44" foto, bar „Pod Dębem" foto i do domu. Trasa ciekawa, choć w niektórych miejscach nie przejezdna, chodzi o niektóre ścieżki leśne. Cała trasa wg licznika to 48.36 km
PS. Jeżeli ktokolwiek ma więcej informacji na temat grobu/grobów lub wie o innych nie zaznaczonych na  mapie poniżej (zielony baner) proszę o info na e-maila.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:

Mysłowice - Trójkąt Trzech Cesarzy.     133 km.          21-07-2018

Wyjazd do Mysłowic by odwiedzić słynne i jedyne miejsce tzw. Trójkąt Trzech Cesarzy (TTC) foto, foto1, Źródło Trzech Cesarzy foto, miejsce dawnej wieży widokowe Bismarcka foto i inne ciekawe miejsca. Pierwszym miejscem, które chciałem znaleźć było Źródełko Białe, niestety nie odszukałem go - teren podmokły nie do przejścia foto, dalej to Park Krajobrazowy "Źródła Kłodnicy", gdzie napotkałem kierunkowskaz z swoim nazwiskiem foto1, foto2. Mikołów - rynek foto, Giszowiec - Rybaczówka foto i Mysłowice foto. Tu odnalazłem wszystkie powyższe założone miejsca a nawet więcej min. relikty danego Dworku Sułkowskich foto, foto1, schrony foto. Jadąc z powrotem wstąpiłem do restauracji "Carpe Diem" foto - tutaj postanowiłem chwilę odpocząć i doładować telefon, poznałem też sympatyczną właścicielkę tego lokalu panią Grażynę, restauracja godna polecenia. W Tychach wstąpiłem do restauracji "Con Amore" na eintopf i ciemne piwo foto, która mieści się na terenie Browaru Obywatelskiego foto, fajne miejsce z menu przystosowanym dla rowerzystów - polecam. Po drodze była jeszcze wieża obserwacyjna foto, źródło "Jerzego" pod Denkmalem foto, Gostyń, Palowice, Szczejkowice i Rybnik. Cała trasa wg licznika to 133.25 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki i wizytówka;

Niewiadom - serwis Foto24     21 km       19-07-2018.

Krótki wyjazd do Niewiadomia, a konkretnie do serwisu Foto24 po odbiór aparatu fotograficznego z naprawy. Trasa: Rybnik, Niewiadom, Reden, Rydułtowy - tunel kolejowy, Osiedle Orłowiec i Na Wzgórzu, Piece - tu odwiedziłem rodzinę, Jejkowice, Zebrzydowice i do domu. Wracając do serwisu Foto24 to polecam, obsługa miła i rzetelna. Cała trasa wg licznika to 22.56 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczatki:

Babia Góra.    15 km wędrówki.      15-07-2018.

Wyjazd autokarowy zorganizowany przez MOSiR Czerwionka - Leszczyny na Babią Górę (1725 m n.p.m.) to masyw najwyższego szczytu Beskidu Żywieckiego oraz całych polskich Beskidów. Wierzchołek, nazywany też Diablakiem. Wyjechaliśmy ok 07.00 rano a na miejsce Przełącz Kroviarki dojechaliśmy ok 10.20. Po wykupieniu biletów ruszyliśmy szlakiem Górny Płaj w stronę schroniska mijając cieki wodne oraz staw "Mokry Stawek" i dotarliśmy do schroniska Markowe Szczawiny, tu po odpoczynku i nabraniu sił ruszyliśmy z powrotem do miejsca, od którego zaczynał się szlak żółty tzw. Pert Akademików. Szlak ten jest wymagający a w pewnych miejscach są rozmieszczone łańcuchy oraz kotwy ułatwiające wspinaczkę. Na szczycie Babiej Góry oczywiście wspólne zdjęcie. Z powrotem ruszyliśmy szlakiem czerwonym mijając punkty jak "Gówniak (1617 m), Kępa 1521 m), Sokolica (1367 m) i zejście na miejsce postoju autokaru. Piesza wędrówka to ok 15 km trasa dosyć wymagająca szczególnie szlak żółty ze wspinaczką oraz zejście, tu należą się brawa dla dzieciaków, które dzielnie pokonywały trudy wędrówki. Wycieczka bardzo udana, pogoda dopisała. Brawa wielkie dla organizatorów, dla pana kierowcy i wszystkich uczestników wycieczki.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki i pocztówka:

 

Rajd rowerowy "Bar Stodoła"    35 km               13-07-2018

Wyjazd na Festyn Sportowo - Rekreacyjny z okazji 10-cio Lecia "Baru Stodoła" do Kamienia. Organizatorem festynu są gospodarze "Baru Stodoła". Festyn trzy dniowy, rozpoczął się od rajdu rowerowego współorganizowanego przez PTTK "Ramża" z Czerwionki - Leszczyny. Odbył się też turniej eliminacyjny w Rummbiku. Rajd rowerowy rozpoczął się o godz. 14.20 foto do przejechania była 13 km trasa drogami leśnymi i asfaltem i zakończył się o godz.15.40 wspólnym zdjęciem foto a następnie rozpoczął się wyżej wspomniany turniej foto. Była kiełbasa z rożna foto, dla dzieciaków była zjeżdżalnia foto i biegały za bańkami mydlanymi foto, ogólnie superowa zabawa z nagrodami foto. Fajnie było, ale czas wracać, opuściłem to wspaniałe miejsce ok godz. 17.00. Piękne podziękowanie organizatorom festynu za spaniałe przyjęcie i nagrody. Pogoda dopisała. Cała trasa wg. licznika to 35.90 km.

Więcej zdjęć TU, film TU
Pieczątka:

Niewiadom, Sumina    28 km           12-07-2018

Wyjazd z kolegą do Niewiadomia celem ustalenia trasy rajdu rowerowego organizowany przez Industrialne Centrum Kultury, który ma się odbyć 01-08-2018r. Ślad trasy  po kliknięciu na poniższy baner nie jest tym, który będzie do przejazdu w dniu rajdu. Po ustaleniu z paniami foto z Domu Kultury szczegóły rajdu i trasą przejazdu, ruszyliśmy w stronę Suminy do łowiska "Taaka Ryba" foto. Tu spotkaliśmy znajomych foto. Trasa przejazdu: Rybnik, Niewiadom, Radoszowy, Piece, Gaszowice, Sumina, Jejkowice i do domu. Cała trasa wg licznika to 28.93 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki i wizytówka:

Kobiór, Paprocany, Gostyń.     102 km          10-07-2018.

Kolejny wyjazd z kolegami, tym razem trasą zaplanowaną tak by zwiedzić ciekawe miejsca takie jak: Szczejkowice - źródełko wody pitnej foto, Domek Shreka foto a dla ciekawskich wnętrze domku foto, staw hodowlany Gichta foto i inne stawy foto, wieża dawnej huty Waleska foto. Kobiór - obelisk księcia pszczyńskiego Hansa Heinricha XI von Pless foto, była baza rakietowa w Czarkowie foto. Promienice - posąg św. Huberta foto, Pałacyk Myśliwski foto, Jezioro Paprocańskie foto, hotel "Piramida" foto. Gostyń - Pomnik Pamięci Żołnierzy Września 1939r foto, OWS Schron Bojowy "Sowiniec" foto, restauracja "Stara Chata"  foto - tutaj można nie tylko smacznie i tanio zjeść, ale również przenieś się w przeszłość, dzięki zgromadzonym różnym rzeczą z minionej epoki, swoiste muzeum foto. Palowice - Dwór z XIX w foto. Paruszowiec - tężnia foto. Cała trasa obfitowała w równie ciekawe miejsca. Pogoda dopisała. Cała trasa wg licznika to 103.44 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:

Objazd trasy rajdu Bar Stodoła i strzelnica.   34 km.       05-07-2018

Objazd trasy rajdu z kolegami foto, który odbędzie się podczas festynu zorganizowanego przez gospodarzy "Baru Stodoła" w dniach 13-15.07.2018 z okazji 10-tej rocznicy foto. Trasa tego rajdu to 13 km. odcinek drogą leśną foto, ścieżkami rowerowymi i asfaltem. Start rajdu z pod "Baru Stodoła" foto i tam też będzie jego meta. Po przyjeździe na metę rajdu omówiliśmy parę spraw odnośnie organizacji i udałem się w drogę powrotną, gdzie odwiedziłem strzelnicę MKS LOK foto. Dalsza jazda w stronę strzelnicy myśliwskiej była nie możliwa z uwagi na odbywające się na niej zawody strzeleckie i droga była zamknięta do odwołania foto. Cała trasa wg licznika to 34 km. Pogoda dopisała.

Więcej zdjęć TU
Pieczątka:

Chałupki - Bohumin - Landek Park - Hlucin.    82 km,           04-07-2018.

Wspaniała pogoda, nic tylko wsiąść na rower i w piątkę ruszyliśmy do Republiki Czeskiej. Trasa przejazdu: Rybnik, Popielów foto, Wodzisław Śl, Gorzyce foto, Zabełków, Meandry Odry - wieża widokowa foto, Chałupki - zamek foto, Stary Bohumin foto, Kobov, Petrovice, Landek Park foto, Trebovicky Park foto, Hlucin foto, Darkovicky - bunkry foto, Sliderovice foto, Chałupki fotoi Rybnik foto.  Z uwagi, iż niektórzy z nas debiutowali w tak długim przejeździe, zapadła decyzja powrotu z Chałupek do Rybnika koleją. Cała trasa wg licznika to 82 km.

Więcej zdjęć TU, film TUKamień "Bar Stodoła" i magazyny.      29 km     03-07-2018.


Popołudniowy wyjazd do Kamienia, trasą w części zbliżoną do trasy, jaką będzie prowadzony objazd w dniu 13-07-2018 od "Baru Stodoła" foto. Droga powrotna prowadziła DP 33 Stary Staw w kierunku DP 34 Na Magazyny, tutaj natrafiłem właśnie na te dwa magazyny foto, jest ich w tym rejonie więcej. Główne magazyny zostały zrównane z ziemią foto, pozostały tylko obwałowania ochronne oraz pozostałości po ogrodzeniu foto. Dalsza trasa to ścieżką edukacyjną w Ruda Las foto, a następnie ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Ruda foto, Velostradą obok rzeki Nacyna foto i do "Starej Chaty" foto. Cała trasa wg licznika to 30.25 km.
Więcej zdjęć TU
Pieczątka:


wykonanie LuKaS