Lipiec 2018

 

Rajd rowerowy "Bar Stodoła"    35 km               13-07-2018

Wyjazd na Festyn Sportowo - Rekreacyjny z okazji 10-cio Lecia "Baru Stodoła" do Kamienia. Organizatorem festynu są gospodarze "Baru Stodoła". Festyn trzy dniowy, rozpoczął się od rajdu rowerowego współorganizowanego przez PTTK "Ramża" z Czerwionki - Leszczyny. Odbył się też turniej eliminacyjny w Rummbiku. Rajd rowerowy rozpoczął się o godz. 14.20 foto do przejechania była 13 km trasa drogami leśnymi i asfaltem i zakończył się o godz.15.40 wspólnym zdjęciem foto a następnie rozpoczął się wyżej wspomniany turniej foto. Była kiełbasa z rożna foto, dla dzieciaków była zjeżdżalnia foto i biegały za bańkami mydlanymi foto, ogólnie superowa zabawa z nagrodami foto. Fajnie było, ale czas wracać, opuściłem to wspaniałe miejsce ok godz. 17.00. Piękne podziękowanie organizatorom festynu za spaniałe przyjęcie i nagrody. Pogoda dopisała. Cała trasa wg. licznika to 35.90 km.

Więcej zdjęć TU, film TU
Pieczątka:

Niewiadom, Sumina    28 km           12-07-2018

Wyjazd z kolegą do Niewiadomia celem ustalenia trasy rajdu rowerowego organizowany przez Industrialne Centrum Kultury, który ma się odbyć 01-08-2018r. Ślad trasy  po kliknięciu na poniższy baner nie jest tym, który będzie do przejazdu w dniu rajdu. Po ustaleniu z paniami foto z Domu Kultury szczegóły rajdu i trasą przejazdu, ruszyliśmy w stronę Suminy do łowiska "Taaka Ryba" foto. Tu spotkaliśmy znajomych foto. Trasa przejazdu: Rybnik, Niewiadom, Radoszowy, Piece, Gaszowice, Sumina, Jejkowice i do domu. Cała trasa wg licznika to 28.93 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki i wizytówka:

Kobiór, Paprocany, Gostyń.     102 km          10-07-2018.

Kolejny wyjazd z kolegami, tym razem trasą zaplanowaną tak by zwiedzić ciekawe miejsca takie jak: Szczejkowice - źródełko wody pitnej foto, Domek Shreka foto a dla ciekawskich wnętrze domku foto, staw hodowlany Gichta foto i inne stawy foto, wieża dawnej huty Waleska foto. Kobiór - obelisk księcia pszczyńskiego Hansa Heinricha XI von Pless foto, była baza rakietowa w Czarkowie foto. Promienice - posąg św. Huberta foto, Pałacyk Myśliwski foto, Jezioro Paprocańskie foto, hotel "Piramida" foto. Gostyń - Pomnik Pamięci Żołnierzy Września 1939r foto, OWS Schron Bojowy "Sowiniec" foto, restauracja "Stara Chata"  foto - tutaj można nie tylko smacznie i tanio zjeść, ale również przenieś się w przeszłość, dzięki zgromadzonym różnym rzeczą z minionej epoki, swoiste muzeum foto. Palowice - Dwór z XIX w foto. Paruszowiec - tężnia foto. Cała trasa obfitowała w równie ciekawe miejsca. Pogoda dopisała. Cała trasa wg licznika to 103.44 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:

Objazd trasy rajdu Bar Stodoła i strzelnica.   34 km.       05-07-2018

Objazd trasy rajdu z kolegami foto, który odbędzie się podczas festynu zorganizowanego przez gospodarzy "Baru Stodoła" w dniach 13-15.07.2018 z okazji 10-tej rocznicy foto. Trasa tego rajdu to 13 km. odcinek drogą leśną foto, ścieżkami rowerowymi i asfaltem. Start rajdu z pod "Baru Stodoła" foto i tam też będzie jego meta. Po przyjeździe na metę rajdu omówiliśmy parę spraw odnośnie organizacji i udałem się w drogę powrotną, gdzie odwiedziłem strzelnicę MKS LOK foto. Dalsza jazda w stronę strzelnicy myśliwskiej była nie możliwa z uwagi na odbywające się na niej zawody strzeleckie i droga była zamknięta do odwołania foto. Cała trasa wg licznika to 34 km. Pogoda dopisała.

Więcej zdjęć TU
Pieczątka:

Chałupki - Bohumin - Landek Park - Hlucin.    82 km,           04-07-2018.

Wspaniała pogoda, nic tylko wsiąść na rower i w piątkę ruszyliśmy do Republiki Czeskiej. Trasa przejazdu: Rybnik, Popielów foto, Wodzisław Śl, Gorzyce foto, Zabełków, Meandry Odry - wieża widokowa foto, Chałupki - zamek foto, Stary Bohumin foto, Kobov, Petrovice, Landek Park foto, Trebovicky Park foto, Hlucin foto, Darkovicky - bunkry foto, Sliderovice foto, Chałupki fotoi Rybnik foto.  Z uwagi, iż niektórzy z nas debiutowali w tak długim przejeździe, zapadła decyzja powrotu z Chałupek do Rybnika koleją. Cała trasa wg licznika to 82 km.

Więcej zdjęć TU, film TUKamień "Bar Stodoła" i magazyny.      29 km     03-07-2018.


Popołudniowy wyjazd do Kamienia, trasą w części zbliżoną do trasy, jaką będzie prowadzony objazd w dniu 13-07-2018 od "Baru Stodoła" foto. Droga powrotna prowadziła DP 33 Stary Staw w kierunku DP 34 Na Magazyny, tutaj natrafiłem właśnie na te dwa magazyny foto, jest ich w tym rejonie więcej. Główne magazyny zostały zrównane z ziemią foto, pozostały tylko obwałowania ochronne oraz pozostałości po ogrodzeniu foto. Dalsza trasa to ścieżką edukacyjną w Ruda Las foto, a następnie ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Ruda foto, Velostradą obok rzeki Nacyna foto i do "Starej Chaty" foto. Cała trasa wg licznika to 30.25 km.
Więcej zdjęć TU
Pieczątka:


wykonanie LuKaS