Maj 2018

 

Trasa XIII Rajdu Papieskiego.   54 km         22-05-2018

Ponowny przejazd trasy Rajdu Papieskiego ale trasą inną niż ta z dnia 21-05-2018. Tym razem z kolegą. Po przejechaniu całej trasy postanowiliśmy zawrócić do miejsca "Polana Kanetowiec" i przejechać odcinek trasy tzw. Staro Bana i wyjechać obok ośrodka św, Brata Alberta i w kierunku Kamienia.Trasa przejazdu: Bazylika, ul. Gliwicka, ul. Żużlowa, ścieżka do Tężni na Paruszowcu, drogą leśną w kierunku autostrady A1, polana Kanetowiec, Kamień Bar Stodoła, wzdłuż rzeki Ruda, velostrada i nasza drewutnia. Cała trasa wg licznika to 57 km. Trasa XIII Rajdu Papieskiego przebiegać bądzie inaczej niż to jest pokazane w śladzie GPS i będzie mieć ok 27 km.

Więcej zdjęć z trasyTU

Przejazd trasą Rajdu Papieskiego nr 1.       37 km    21-05-2018

Przejazd trasą rajdu papieskiego, który odbędzie się 17-06-2018. Start stadion MOSiR w Rybniku i metą na stadionie MOSiR Rybnik. Wyjechaliśmy ze stadionu o godz. 09.00 trasą:Rybnik MOSiR, ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Ruda do Stodół, tamą do Ochojca, Kamień "Bar Stodoła", Restauracja Basztowa i stadion MOSiR Rybnik.Cała trasa wg licznika to 39 km.

Więcej zdjęć TU

Stodoły - Aktywni "Team"      19 km.              20-05-2018

Krótki popołudniowy wypad z kolegą do Stodół, a dokładnie to Przystań Kajakowo - Rowerowa "Team". Trasa: Rybnik, Las Rosochacz - księżok, Orzepowice - Przystań "Kotwica", Chwałęcice - Grill&Beer, Stodoły - Przystań Kajakowo rowerowa Aktywni "Team" i powrót tą samą drogą. Cała trasa wg licznika to 20. 47 km.

Więcej zdjęć TU

Łężczok - Taaka Ryba.      55 km                   19-05-2018

Wyjazd w trójkę foto do rezerwatu przyrody Łężczok. Trasa przejazdu wiodła przez najpiękniejsze okolice tj. stawy na pograniczu Górek Śląskich i Szymocic foto, Ośrodek wypoczynkowy "Aqua Brax" foto , ośrodek rekreacyjno - wypoczynkowy " Leśna Polana" foto i cel wyjazdu rezerwat przyrody "Łężczok" foto. Trasa powrotna to Markowice foto, "Zaczarowany Ogród" foto, Las Miejski Obora foto, Nowa Wieś, Lyski, Sumina, Restauracja i Łowisko "Taaka Ryba" foto, Zebrzydowice i do domu. Cała trasa wg licznika to 57.06 km. Cała fotorelcja TU

Przystań - Grill&Beer.     17 km                   18-05-2018

Popołudniowy wyjazd z kolegą nad Jezioro Rybnickie. Trasa przejazdu: Rybnik, ul. Budowlanych, św. Józefa, ul. Długa, Orzepowice, Przystań "Kotwica" i cel wyjazdu - Przynęta - Grill&Beer. Powrót: Zalew Pniowiec, Chwałęcice, Gzel, Zebrzydowice, Las Rosochacz - księżok i do domu. Cała trasa wg licznika to 17.40 km.Moszna.        189 km                 15-05-2018


Film nagrany w parku pałacowym, oglądać w jakości HD: klik
Wyjazd do Mosznej a dokładniej to odwiedzenie dworków i pałaców po trasie a także odszukanie źródełka św. Brycjusza. Trasa przejazdu: Rybnik, Bierawa, Cisek, Większyce - pałac foto, Komorno - hotel/restauracja foto i zabytkowy dwór z XIII w foto, Dobra - foto i pałac obiekt niedostępny foto, własność prywatna foto i Moszna pałac foto. Powrót: Moszna, Głogówek foto, Wróblin, Bryksy - wieś w gm. Pawłowiczki to tu znajduje się zabytkowy drewniany kościół św. Brykcjusza foto, miejsce pielgrzymek z uwagi na „cudowne źródełko” foto i foto. Pawłowiczki, Wronin, Szonowice, Rudnik, Racibórz, Nowa Wieś, Sumina, Jejkowice i do domu. Pogoda od zmierzchu aż do popołudnia wspaniała, od godz. 16-tej załamanie pogody i deszcz do 19-tej. Nie obyło się też bez kapcia foto. Wyjazd obfitował w wiele atrakcji min. zwiedzenie wnętrza dworu z XIII wieku w Komornie foto i odszukanie cudownego źródełka. Podczas tego wyjazdu znów wysiadła aplikacja prowadząca po śladzie trasy i to już na 92 km foto, tak więc droga powrotna i odszukanie "cudownego źródełka " było dość trudne ale nie niemożliwe. Wyjazd ten Cała trasa wg licznika to 192 km.

Więcej zdjęć TU

Rybnik - ReWita.   44 km                    12-05-2018

Wyjazd zorganizowany przez Rybnik ReWita - Szlakiem Rewitalizowanych Dzielnic Rybnika, prowadzony przez pana Olka Larysza. Start z dziedzińca kaplicy św. Juliusza foto trasą przez Rybnik - rynek foto, Paruszowiec - tężnia foto, Piaski, Ligota Ligocka Kuźnia, Chwałowice foto, Niedobczyce foto, Niewiadom , Zabytkowa Kopalnia Ignacy foto, Radoszowy foto, Piece, Gaszowice - i cel wyjazdu Restauracja Sioło foto. Tutaj spotkanie z wycieczką autokarową, również zorganizowaną przez ReWita, wspólny obiad foto, konkurs strzelania z łuku foto, konkurs fotograficzny, śpiewy, tańce - oprawę muzyczną zapewnił zespół "Impuls”foto i rożen. Ja i parę osób opuściliśmy to miejsce zaraz po obiedzie i ruszyliśmy w drogę do restauracji i łowiska Takka Ryba foto, dalej ścieżką leśną do Jejkowic foto i do domu foto. Impreza godna polecenia, piękne podziękowania dla organizatora wycieczki jak i pana Olka Larysza oraz gospodarzom Restauracji Sioło. Pogoda dopisała, humory również. Cała trasa wg licznika to 45.65 km.

Więcej zdjęć TU
Zdjęcia robione kamerą HTC Re oraz film z tej kamery.
Zdjęcia TU, film klik.

Pieczątki:

Sioło - Męski kwintet.      32 km          07-05-2018

Męski kwintet, krótki popołudniowy wyjazd z kolegami po okolicznych ośrodkach rekreacyjno wypoczynkowych takich jak: Sioło - tutaj niestety ośrodek zamknięty foto, Taaka Ryba foto, Gzel foto, przystań Kotwica foto i na koniec nasza drewutnia foto. Trasa wiodła drogami asfaltowymi i leśnymi ścieżkami mijając takie rarytasy jak staw Buczkowiec foto czy Jeziorko Goj foto. : Rybnik, Pustki, Piece, Szczerbice, Gaszowice, Pogwizdów, Sumina, Gzel, Chwałęcice, Orzepowice i Rybnik. Pogoda dopisała, cała trasa wg licznika to 34.36 km.

Więcej zdjęć TU

Pietrowice Wielkie.         85 km                   06-05-2018

Pietrowice Wielkie, wyjazd w celu odwiedzenia słynnego źródełka wody znajdującego się w kaplicy z 1899 r foto. obok zabytkowego drewnianego kościoła św. Krzyża foto. Trasa wyjazdu: Rybnik, Jejkowice, Sumina, Lyski, Nowa Wieś, Żytna foto, Markowice, Racibórz foto, Żerdziny foto, Kornice foto, Pietrowice Wielkie foto, Skowronów, kościół św. Krzyża foto więcej o kościółku TU, kapliczka ze źródełkiem foto więcej TU, Arboretum i powrót: Gródczanki, Třebom, Sudice, Samborowice, Racibórz, Dębicz, Kobyła, Pstrążna, Czernica, Łuków Śl, Gaszowice, Jejkowice i do domu. Cała trasa wg licznika to 88.41 km. Pogoda piękna, tylko silny wiatr utrudniał jazdę.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:

Gotartowice - Stodoły.    41 km               05-05-2018

Południowy wyjazd do Gotartowic na dzień otwarcia hangarów na lotnisku. Byłem tam punktualnie o godz. 12.00, było klika osób, ale w miarę upływu czasu coraz więcej osób się pojawiało. Ja natomiast po zrobieniu kilku zdjęć foto i podbiciu książeczki rowerowej ruszyłem w dalszą trasę, w kierunku "Polany Kanetowiec" foto, dalej to Kamień i Bar "Stodoła" - tu spotkałem przeuroczą Elenkę i jej tatę pana Marka foto, Golejów, Grabownia, Stodoły, przystań kajakowo - rowerowa Aktywni Team foto, Chwałęcice, Orzepowice, Ośrodek Żeglarski "Kotwica" foto, nową ścieżką rowerowa foto, Velostradą do drewutni foto i do domu. Cała trasa wg licznika to 44.74 km. Pogoda dopisała, chociaż trochę wiatr utrudniał jazdę.Więcej zdjęć TU
Pieczątka i logo:

Javorovy Vrch - wycieczka autokarowa 180 km   03-05-2018

Kolejna super wycieczka autokarowa zorganizowana przez Koło PTTK "Ramża" i MOSiR Czerwionka Leszczyny w Beskid Śląsko - Morawski na Javrovy Vrch. Autokar dowiózł nas do miejscowości Oldrichovice foto. Tu nastąpił podział wycieczki na dwie grupy, jedna grupa ruszyła pieszo, a druga grupa, w której ja też byłem wyjechała kolejką jednoosobową krzesełkową pod Mały Javorowy foto, dalej pieszo do Chaty Turystycznej foto. Po dojściu grupy pierwszej i po dłuższym odpoczynku foto ruszyliśmy na szczyt Wielki Javorovey (1032m), tu obowiązkowo wspólne zdjęcia foto i po odpoczynku powrót do chaty a następnie zejście żółtym szlakiem do miejscowości Oldrichowice - Tyra foto i powrót do autokaru. Pogoda wspaniała, humory dopisywały. Podziękowania dla organizatorów wycieczki, dla pana kierowcy z bezpieczną jazdę, przewodników oraz uczestników wycieczki. PIĘKNE DZIĘKI!!.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki i naklejka

Koliba "Na konci sveta"   67 km          01-05-2018

Wyjazd z grupą przyjaciół do Czech do Koliba "Na konci sveta" . Wyjechaliśmy w czwórką  foto o godz. 09.00 trasą: Rybnik, Jankowice, Świerklany, Połomia, Moszczenica - tutaj przekroczyliśmy granice foto i wjechaliśmy do Republiki Czeskiej do miejscowości Prstna i cel wyprawy Koliba "Na konci sveta" niestety zamknięta foto, otwierają o godz. 14.00, związku z powyższym kierujemy się na Zameczek Petrovice foto. Dalej to stacja kolejowa Petrovice u Karviny, gdzie spotkaliśmy naszych rowerzystów z Żor foto, tam też zjedliśmy obiad. Następna miejscowość to Zavada, Koukola, elektrownia Detmarovice foto, Vernovice, granica państwa foto, Gorzyczki, Gorzyce, Czyżowice - stąd dalej koleją do Rybnika foto. Cała trasa wg licznika to 66.55 km, a koleją 14 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki i naklejka:

wykonanie LuKaS