Sierpień 2018.

 

Weekendowy Rajd Rowerowy - Olza. Dzeń pierwszy.   77 km    17-08-2018.

Wyjazd na trzydniowy "Weekendowy Rajd Rowerowy" do Olzy. Organizatorem rajdu był MOSiR Rybnik i PTTK Rybnik. Na miejscu wstawiło się 19 rowerzystów min. z Cieszyna, Gliwic a także ze Zgierza k. Łodzi. Wyjazd o 09.00 foto trasą: Rybnik, Chwałowice, Jankowice, Świerklany foto, las Królewiok foto,  Połomia, Moszczenica - granica Polsko-Czeska foto, Prstná, Zamek Petrovice foto, Petrovice u Karviny, Karvina - zwiedzanie zamku Fryštát foto, Lázně Darkov, wały rzeki Olza foto Karvinský pivovar - Ovečka - tu obiad foto, zabytkowy most na Olzie foto, wałami Olzy foto, Dětmarovice, Dolní Lutyně, Stary Bohumin foto, Chałupki, Zabełków i Olza - Cemping "Europa" foto. Całą grupą kierowała pani Joanna foto - pracownik MOSiR Rybnik i jednocześnie informowała o historii danego obiektu (zamek Petrovice, zamek Fryštát, most Sokolovskich, historia - Stary Bohumin, historia zamku w Chałupkach). Prowadzący grupę był kolega Bogdan foto zaś zamykającym - kolega Czesław foto. Zakwaterowanie na nocleg w ośrodku Camping "Europa" foto, były upominki foto, ognisko foto/ grill biesiadowanie foto (śpiewy) foto oraz ogólnodostępna dyskoteka foto. Na miejsce dotarliśmy ok godzi 17.20, za upominki - pięknie dziękujemy. Cała trasa wg mojego licznika to 76.70 km. Krótki film z wyjazdu: TU

Wiecej zdjęć TU
Pieczątki i bilet:

Rybnik - Karvina - Bohumin - Olza - Rybnik.    111 km      15-08-2018

Wyjazd  o godz. 08.00 do Olzy. Jest to swoisty rekonesans trasy, jaką nam trzeba będzie przejechać podczas "Weekendowego Rajdu" w dniach 17-19.08.2018 Organizowanego przez MOSiR Rybnik oraz PTTK Rybnik. Ślad tej trasy to dojazd do Olzy i powrót do Rybnika, co w sumie wg licznika dało 110.57 km. Dzięki temu przejazdowi można było zapoznać się z nieprzewidzianymi przeszkodami po trasie. Trasa przebiegała: Rybnik, Chwałowice - tu spotkanie z panią Joanną, przedstawicielką MOSiR Rybnik, wspólna fotka i w drogę. Dalej, Moszczenica, granica Polsko - Czeska foto, zamek w Petrovicach foto, dworzec kolejowy - tu chwila odpoczynku foto, Karvina Zamek Frystat foto, Tesco - po korony foto, Karvinsky pivovar - tu obiad foto, wałami wzdłuż Olzy foto na zabytkowy most łukowy z 1925r foto, Dětmarovice, Dolní Lutyně, Stary Bohumin foto, Chałupki- park zamkowy foto, Zabełków i cel wyjazdu - Olza Camping Biwak Europa - tu zapoznanie się z warunkami nocowania i organizacji pobytu foto. Droga powrotna: Olza, Uchylsko, Czyżowice - Ranczo Western - foto, Syrynka, Zawada, Pszów - "Ignacowy Dwór" - foto, Rydułtowy, Niewiadom, Niedobczyce, Zamysłów i miejsce rozstania z Joanną foto, Rybnik. Piękne podziękowania dla całej grupy za uczestnictwo a w szczególności dla pani Joanny, która lubi wyprawy rowerowe a dystans 110 km to dla niej nie nowość. Pogoda dopisała i humory również. Pozdrawiam wszystkich uczestników wyjazdu!
Krótki filmik z wyjazdu TU.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:

Sierakowice - Pilchowice.  61 km        12-08-2018.

Ruszyliśmy o godz. 10.00 w trójkę do Sierakowic na obiad. Trasa przejazdu: Rybnik, Gzel foto, Chwałęcice, Stodoły - tu prowadzone są roboty w celu przedłużenia kolejki wąskotorowej foto, Rudy - tutaj z kolei dołączyło do nas czwórka znajomych rowerzystów foto i razem ruszyliśmy na obiad do Sierakowic. Po przyjeździe na miejsce okazało się, aby cokolwiek zjeść trzeba by długo czekać foto, więc ruszyliśmy dalej w stronę Tworóg Mały - tu chwila odpoczynku foto i zapadła decyzja by zjeść obiad na Bargłówce w Grillo - Wędzarni i tu nam się to udało foto, alternatywą była Kawiarnia "Kaprys" w Pilchowicach do której też wstąpiliśmy foto. Dalej to Ochojec, Golejów i Rybnik. Pogoda superowa, towarzystwo wspaniałe. Piękne podziękowania dla uczestników niedzielnego wyjazdu za udział i humor. Cała trasa wg licznika to 60.93 km. Krótki film z tego wyjazdu: TU

Więcej zdjęć TU
Pieczątka:Jejkowice - Orzepowice  18 km      07-08-2018


Krótki popołudniowy wyjazd z kolegą na małe piwko. Trasa: las na Księżoku, Ogródek Piwny - Zebrzydowice, Karczma Strzelec - Jejkowice, Przystań Kotwica - Orzepowice, korty tenisowe na elektrowni, sklep/restauracja "Bosman" - tu zjedliśmy sandacza i zrobiłem zakupy, dalej to Śródmieście - Stara Chata. Cała trasa wg licznika to 18.24 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątka:

Ekspedycja Śladami Historii. Skidziń - Rybnik.    75 km     05-08-2018

Na sam przód chciałbym serdecznie podziękować organizatorom trzydniowego rajdu tj.Oddział PTTK w Raciborzu i Komisja Turystyki Kolarskiej PTTK w Raciborzu oraz naszemu koledze komandorowi Łukaszowi Wawrziczek za całokształt i prowadzenie rajdu. Podziękowania należą się też wszystkim uczestnikom wycieczki za wspaniałą przygodę i humor.

Trzeci ostatni dzień wycieczki Ekspedycja Śladem Historii. Po śniadaniu ok godz. 8.40 foto nadszedł czas pakowania i rozstania foto, przed nami powrót do domu trasą: Skidziń, Stara Wieś, Bojszowy, Tychy (Paprocany), Kobiór, Zgoń, Woszczyce, Szczejkowice i Rybnik. Pierwszy dłuższy postój to Tychy (Paprocany) foto, następnie Pałac Myśliwski w Promienicach foto, Kobiór - przejazd zabytkowym mostkiem foto, spotkanie z psim zaprzęgiem ciągnący paią na rolkach foto, pizzerię w Królówce postanowiliśmy minąć a obiad zjedliśmy w Woszczycach - Bar Myśliwski foto. Dalej to Palowice - tu rozstałem się z grupą, która jechała zwiedzić Domek Shreka, ja natomiast jadąc dalej obok stawu hodowlanego i polany Kanetowiec foto w stronę Rybnik Piaski, obok tężni foto i stadionu ROW Rybnik foto do Starej Chaty foto i do domu. Cała trasa wg licznika to 75 km.
Zapraszam do odwiedzenia strony Łukasza i relacje z wycieczki: TU

Więcej zdjęć TU, zabytkowy mostek - Kobiór klik
Pieczątka i przypinka:

Ekspedycja Śladem Historii - Oświęcim.    42 km     04-08-2018

Dzień drugi Ekspedycji Śladem Historii wyjazd zaraz po śniadaniu foto do Niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau foto. Trasa rowerowa wiodła: Skidziń, Wilczkowice, Rajsko, Obóz Auschwitz - zwiedzanie foto, autokarem do Brzezinka Auschwitz - Birkenau - zwiedzanie foto, Na temat Obozu Śmierci nie mam, co pisać, po prostu brak słów, by człowiek mógł wymyślić coś tak potwornego dla drugiego człowieka. Wychodząc z stamtąd czuje się przygnębienie aż do bólu. Po tej lekcji historii powrót do obozu gdzie zostały rowery i powrót do Skidzina foto trasą: od Muzeum, Brzezinka, Babice, ścieżką Łęg Błonie na rynek Główny w Oświęcimiu foto. Obiad w restauracji Europa foto przez Zaborze prosto na kąpiel do rzeki Soła foto, Zasole i powrót do Dworku Galicyjskiego. Spotkanie integracyjne (grill) foto, zabawa do godzin nocnych Cała trasa wg licznika to 42.30 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątki:

Ekspedycja Śladami Historii - Oświęcim.  Rybnik - Skidziń   74 km.   03-08-2018

Wyjazd na trzydniową wycieczkę rowerową do Skidzińa "Ekspedycja Śladami Historii 03-05.2018 Oświęcim. Organizatorzy rajdu: Oddział PTTK w Raciborzu i Komisja Turystyki Kolarskiej PTTK w Raciborzu, Komandor rajdu: Łukasz Wawrziczek. Wyjazd zaplanowany na godz. 10.00 z rynku i tutaj oczekiwałem na ekipę   z Raciborza foto. Dzień pierwszy to w moim przypadku wyjazd z Rybnika trasą: Rybnik - tężnia, krótki wywiad z komandorem rajdu dla Radia90 foto, Żory - tu dołączyła reszta rowerzystów foto i tak grupą 30-sto osobową ruszyliśmy w dalszą drogę foto, Ośrodek Gwaruś - tutaj dla chętnych kąpiel dla ochłody foto, Suszec, obiad w Brzeźcach – restauracja Zacisze foto, Poręba - Restauracja Hotel Bażanciarnia foto , Pszczyna foto, Jankowice, Góra - drewniany kościół św. Barbary foto, Brzeszcze i Skidziń - Dworek Galicyjski foto. Na miejsce dotarliśmy ok godz. 18.40 dalej to zakwaterowanie i nocleg foto. Cała trasa wg licznika to 73.57 km.

Więcej zdjęć TU
Pieczątka:Rajd Rowerowy - Niewiadom.   23 km        01-08-2018


Wyjazd do Niewiadomia na Rajd Rowerowy zorganizowany przez Industrialne Centrum Kultury w Niewiadomiu. Cel wyjazdu to poprowadzenie rajdu z dziećmi na który wstawiła się  grupa rowerzystów w różnym wieku foto. Rajd rozpoczął się o godz. 16.15. Start i meta rajdu to plac Zabytkowej Kopalni "Ignacy" foto, Trasa rajdu to ok 7,5 km, trasa krótka ale wymagająca. Dzieci doskonale sobie poradziły z niektórymi podjazdami foto za co wielki szacun dla nich pomimo iż żar południowego słońca dawał się w znaki. Nie wszystkie dzieciaki brały udział w rajdzie, dla najmłodszych i pozostałych oraz tych którzy uczestniczyli w rajdzie zorganizowano konkursy i zabawy foto, był grill, napoje, wata, malowanie ciała i inne atrakcje. Słowa podziękowania należą się organizatorom jak i wszystkim uczestnikom imprezy. Nadszedł czas pożegnania z dziećmi i organizatorami rajdu foto. Dziękujemy za poczęstunek i za zaufanie. Trasa wyjazdu: Rybnik, Niewiadom, kopalnia "Ignacy", Reden, Radoszowy, Niewiadom, Niedobczyce, Zamysłów i Rybnik. Cała trasa wyjazdu wg licznika to 22.81 km.

Więcej zdjęć TU, krótki filmik z rajdu TU.
Pieczątki:

wykonanie LuKaS